Ochraniacz - czy potrzebny? Oto kilka ciekawych informacji o ochraniaczach.

Opublikowany: 2021-08-08 07:07:04
Kategorie: Wszystkie

Ochraniacz - czy potrzebny? Oto kilka ciekawych informacji o ochraniaczach.

Zastanawiasz się, czy kupować ochraniacz do łóżeczka? To taki element wyposażenia, który może być potrzebny już od samego początku gdy bobas śpi w łóżeczku.

Jakie są jego właściwości? Jaką spełnia rolę? I czy na pewno jest bezpieczny dla twojego dziecka?

Po co tak naprawdę jest potrzebny ochraniacz do łóżeczka?

Dziecko zaczyna samodzielnie siadać między 7 a 9 miesiącem życia. Próby wstawania będą na pewno jeszcze przed ukończeniem 1. roku życia. Dziecko jest wytrwałe w nauce, a nowe możliwości siedzenia lub stania są dla niego motywacją do podejmowania kolejnych prób. Wiąże się to jednak z częstymi upadkami i po prostu "klapnięciem na pupę". Kiedy dziecko upada, może uderzyć się o twarde elementy łóżeczka, co może być bolesne dla takiego malca. Zastanawiasz się jaką rolę jeszcze pełni ochraniacz na łóżeczko czy potrzebny?

Inne zastosowanie ochraniacza to takie, gdy dziecko jeszcze nie wstaje, ale jest już w stanie wkładać rączki lub nóżki między szczeble.

Szczególnie stopy mogą się zablokować między szczeblami i narazić dziecko na uraz lub po prostu bolesne doświadczenie. Ochraniacz zapobiega takim sytuacją.

Ale czemu niektórzy rodzice zakładają ochraniacz już od pierwszych dni życia ich dziecka? Czy ochraniacz do łóżeczka jest potrzebny?

Ochraniacz spełnia wtedy rolę pewnej osłonki. Szczególnie latem, gdy mamy uchylone okna, zapobiega on przewiewom wewnątrz łóżeczka, gdzie śpi twoja pociecha. Dodatkowo tworzy przyjemną przestrzeń, oddzielając go od reszty pomieszczenia i ogranicza ilość wpadającego światła.

Czy ochraniacz do łóżeczka jest w pełni bezpieczny?

Ochraniacz jest przytwierdzony za pomocą wiązań, które nazywamy "troczkami". To bardzo ważne, aby te wiązania były po zewnętrznej stronie łóżeczka, tak aby maluch nie miał możliwości ich rozwiązania.

Należy też często sprawdzać stan wiązań, gdyż to zapobiegnie przewróceniu się ochraniacza na niemowlę. Czy ochraniacz na łóżeczko jest potrzebny i w pełni bezpieczny dla maluszka?

Na bezpieczeństwo wpływa też wysokość ochraniacza. Nie jest dobrze, aby był on zbyt wysoki, ponieważ wtedy mógłby zanadto zasłaniać wnętrze łóżeczka i moglibyście stracić dziecko z oczu. Dlatego ochraniacze Bello nigdy nie mają więcej niż 30cm wysokości.

Doświadczenie też pokazało, że kiedy ochraniacz do łóżeczka jest zbyt wysoki, dziecko po prostu nie chce przebywać w łóżeczku. Bardzo ogranicza to jego widoczność i izoluje go od pomieszczenia, w którym przecież słyszy, że coś się dzieje ;)

Sprawdź, jakie ochraniacze do łóżeczka są dostępne w ofercie naszego sklepu i dobierz do nich inne produkty, takie jak np. śliczna pościel niemowlęca.

Udostępnij