Materace do łóżeczka

Sen jest niezwykle ważny w życiu każdego człowieka, w szczególności tego najmniejszego. Podczas snu organizm nie tylko nabiera sił, ale też się regeneruje. Wyspani czujemy się szczęśliwsi, mamy więcej energii do działania. Dziecko więcej się uśmiecha, ma też chęć do zabawy, a to wspiera jego rozwój. Dlatego dobrze dobrane materace dziecięce są t...

Sen jest niezwykle ważny w życiu każdego człowieka, w szczególności tego najmniejszego. Podczas snu organizm nie tylko nabiera sił, ale też się regeneruje. Wyspani czujemy się szczęśliwsi, mamy więcej energii do działania. Dziecko więcej się uśmiecha, ma też chęć do zabawy, a to wspiera jego rozwój. Dlatego dobrze dobrane materace dziecięce są tak ważnym elementem wyposażenia pokoiku.

Materace do kołysek - solidna konstrukcja i bezpieczeństwo

Za dobry sen odpowiada w znaczącym stopniu materac. Przy jego wyborze należy się skoncentrować nie tylko na jego rozmiarze, aby był odpowiednio dopasowany do łóżeczka, ale przede wszystkim na jakości wykonania i materiałach, jakie zostały wykorzystane przy produkcji. Materace do łóżeczek mają odpowiednią twardość, powinny też mieć solidną konstrukcję i odpowiednie atesty potwierdzające ich bezpieczeństwo. Warto też zwrócić uwagę na ochraniacze modułowe.

Jak wybrać materac do łóżeczka dziecięcego? Najlepsze cechy!

Materace do łóżeczka dla dziecka powinny mieć taką twardość, aby odpowiednio podtrzymywać kręgosłup. Dobre podparcie sprawia, że ograniczone zostaje ryzyko wystąpienia w późniejszym czasie wad postawy. Najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest twardość średnia. Unikamy zdecydowanie materacy miękkich, które mają tendencję do odkształcania się i często się „zapadają”. Materace do łóżeczek dziecięcych muszą jednak dopasowywać się do ciała maluszka. Najpopularniejsze są materace piankowe, elastyczne i o dużej odporności na odkształcanie. Innym rodzajem materaca, który znajdziesz w naszej ofercie, jest materac dwustronny. Jedna strona jest gryczana, w łusce znajdują się specjalne taniny, które chronią przed rozwojem roztoczy. Druga strona jest kokosowa, zapewniająca doskonałą cyrkulację powietrza. Warto też pamiętać, że pościele do łóżeczka odgrywają dużą rolę w jakości snu maluszka. Posiadamy też materace do kołysek, które mają nieco mniejsze rozmiary. Materace do kołyski muszą jednak spełniać takie same warunki i posiadać podobne cechy, co materace do łóżeczek. Równie ważną kwestią jest obecność zdejmowanego pokrowca z możliwością jego wyprania i odświeżenia.

Więcej

Materace do łóżeczka  Jest 4 produktów.

Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów
Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów